Dla rodziców, nauczycieli…

Szczęśliwe dzieci
– już czas

Jest to szkolenie terapeutyczne mojego autorstwa dla rodziców nauczycieli i wszystkich tych, którzy maja kontakt z najmłodszymi.

 

Zapraszam Cię do tej podróży

 

O kursie

Jest to kurs przede wszystkim dla rodziców dlatego, ze umysł dziecka do 7 roku życia zapisuje w sobie wszystkie przekonania na temat miłości, relacji z najbliższymi i Świata zewnętrznego.

„Nasze dzieci są naszymi największymi lustrami”

Monica Rozatti

Wysyłając dziecko do szkoły wysyłasz je już z programami, które sobie przyswoiło w Twoim domu.

W szkole czyli miedzy 7-12 rokiem życia te przekonania są utwierdzane.
Ale to nie jest tak, ze szkoła wciska dziecku przekonania. Szkoła te przekonania, z którymi dziecko przyszło potwierdza, bo według wiary Twojego dziecka będzie mu objawione.

Prosty przykład – dziecku brak poczucia bezpieczeństwa w domu, będąc w szkole to poczucie staje się intensywniejsze i utrwala się- zapisuje jako coś co będzie mu towarzyszyć przez cale życie.

Na kursie tym nauczysz się

  • czym dla Ciebie/dla Twojej podświadomości jest miłość
  • rozpoznawać programy według, których działasz w życiu codziennym i które dziecko Twoje przyjęło jako swoje
  • rozpoznawać emocje i nazywając je po imieniu- rozmawiać o emocjach i o wszystkim co czujesz
  • jak przekonania wpływają na życie Twoje i Twojego dziecka
  • jak zmieniać przekonania negatywne na pozytywne
  •  wychwytywać i odpowiednio reagować na każdą emocję swoją i swojego dziecka
  • dawać i przyjmować miłość
  • akceptować swoje/swojego dziecka emocje, myśli i zachowania, dzięki wiedzy skąd one pochodzą
  • rozpoznawać przyczynę danego stanu emocjonalnego lub reakcji na bodźce
  • odpowiednio reagować na każde zachowanie dziecka, jego emocje i stan psychiczny

Po kursie tym zmienisz relacje z sama/samym sobą, ze swoim dzieckiem i z najbliższymi.
Staniesz się świadomym obserwatorem wszystkiego co się zadziewa wewnątrz Ciebie, Twojego dziecka, bliskich, bo tylko będąc świadoma/mym jesteś w stanie w porę odpowiednio zareagować nie dopuszczając do wpadnięcia w czarną dziurę, która do tej pory wysysała z Ciebie/z najbliższych całą energie i powodowała konflikty.

Nie jest to kurs tylko dla rodziców ale dla każdego kto ma kontakt z najmłodszymi.

TYDZIEŃ PIERWSZY

– Jak działa umysł

Aby dowiedzieć się jakie przekonania są zapisane w Twojej podświadomości musisz cofnąć się pamięcią do dzieciństwa i przypomnieć sobie co na dany temat mówili rodzice czy dziadkowie do ok 7 roku życia.

TYDZIEŃ DRUGI

– Dziecko wyciągnie z Ciebie wszystko

Mając już wiedzę i świadomość swoich przekonań na temat miłości przeanalizuj czy przerzucasz swoje przekonania na swoje dziecko. Co zauważasz? Jakie przekonanie Twoje dziecko przejęło od Ciebie?
W jaki sposób to się objawia? (co robi, mówi, jak się czuje).

TYDZIEŃ TRZECI

– Nazywanie rzeczy po imieniu

Wiesz już jakie masz przekonania na swój temat, na temat swojego dziecka. Wiesz też już jak to wpływa na wasze życie rodzinne. Potrafisz już rozpoznać momenty kiedy Twoje dziecko potrzebuje miłości i jest to tydzień intensywnych ćwiczeń.

Szczęśliwe dzieci – jak to zrobić?.

Zależy mi na edukacji rodziców, uświadomieniu ich jak programy i przekonania zabijają w dzieciach naturalność i spontaniczność.

Dzieci przychodzące na Świat są jak światełka, które rozświetlają nasze życie.
Maja dla nas wyjątkowe dary, ale my ich nie widzimy i rozdeptujemy je wgniatając w Ziemie powodując, że światełka te gasną z roku na rok coraz bardziej. Chciałabym aby rodzice nauczyli się pomagać swoim dzieciom rozwijać i rozumieć ich wyjątkowość. Dzieci świadomie prowadzone rozwijają się indywidualnie w swoim tempie, bo każde dziecko jest unikatowe. Bez porównywania z innymi dziećmi i oczekiwań rodziców dziecko pozostaje w swojej prawdziwej naturze, mocy tworzenia, zaufaniu do tego co czuje i w prawdzie tego Kim jest.

Kiedy nikt nie dusi w nich indywidualności i nie pogwałca ich wyjątkowości staja się pewne swoich możliwości i wiedzą, że zasługują na wszystko co najlepsze na tym Świecie. Gdyby rodzice mieli świadomość wyjątkowości swoich dzieci nie krzywdziliby ich swoimi programami, które je ograniczają i podcinają im skrzydła, przy każdej probie wzniesienia się w stronę marzeń.

Moim celem jest, aby dzieci miały możliwość indywidualnego rozwoju, bez przekonań rodziców, które zakrzywiają pojęcie miłości, zaniżają wartość dziecka…

Jeżeli jesteś zainteresowany kursem zapraszam do kontaktu.

Koszt kursu 780 zł / 3 tygodnie